Automatyka

Wykonujemy instalacje automatyki i sterowania w stanowiskach pomiarowych służących do legalizacji wodomierzy i ciepłomierzy zarówno wodą zimną jak i gorącą. Tworzymy aplikacje do sterowania PLC. Zajmujemy się również serwisem maszyn CNC i ogólnie pojętą automatyką.

Strony WWW

Strona internetowa jest dziś niezbędnym elementem kreacji firmy i jednym z podstawowych kanałów komunikacji z klientem. Pełni rolę wizytówki, więc dzięki niej możesz w atrakcyjny sposób zaprezentować swoją ofertę lub usługi, a także zbudować pozytywny wizerunek firmy.

Serwis

Milsoft to profesjonalny serwis laptopów, komputerów. Oferujemy naprawę oraz serwis, zachowując wszelkie standardy wymagane podczas naprawy komputerów. Posiadamy doświadczenie i wiedzę, jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować usterkę lub uszkodzenie.

Outsorcing

Usługi IT oznaczają realizację szerokiego zakresu działań powiązanych z urządzeniami komputerowymi, wykorzystywanymi w pracy z programami czy witrynami www. Outsourcing to pojęcie oznaczające powierzenie konkretnych obowiązków firmom zewnętrznym.

LAN WAN, WiFi

Sieci to integralna część systemów IT w każdej firmie. Wykonujemy projekty i wdrożenia małych sieci, jak również dużych opartych na światłowodach. Dobieramy sprzęt na “każdą kieszeń” zapewniając przy tym bezpieczeństwo i niezawodność.

Automatyka

Instalacje automatyki do stanowisk pomiarowych, serwis maszyn CNC, automatyka bram, programowanie PLC.

Wykonujemy instalacje automatyki i sterowania w stanowiskach pomiarowych służących do legalizacji wodomierzy i ciepłomierzy zarówno wodą zimną jak i gorącą.

Wszystko zgodnie z najnowszymi przepisami.

Pomiar na stanowisku wykonywany jest zgodnie z wymogami metrologicznymi zawartymi w załączniku do zarządzenia nr I Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 05.01.1996.r. w sprawie wprowadzenia instrukcji, sprawdzania liczników do wody (wodomierzy). Dz.U. Miar i Probiernictwa nr 3/96 poz. 10.

Stanowiska

Szeregowe stanowiska do legalizacji wodomierzy w zakresie średnic DN 15 do DN 200 służą do sprawdzania wodomierzy metodą objętościową lub wagową z zatrzymanym/ruchomym startem i stopem, posiadają oprogramowanie sterujące wszystkimi funkcjami stanowiska pomiarowego.

Stanowiska kompaktowe

Stanowisko może być zasilane z indywidualnie zaprojektowanego obiegu zamkniętego wody lub sieci wodociągowej. Stanowiska o średnicy maksymalnej DN 32 mogą być zaprojektowane z własnym zbiornikiem wody (zamknięty obieg wody), są to tzw. stanowiska kompaktowe, Stanowiska od średnicy DN 40 muszą być zasilane z zewnętrznego zbiornika lub sieci wodociągowej.

Sterowanie

Sterowanie pracą na stanowisku odbywa się automatycznie za pomocą najnowocześniejszego typu mikroprocesorowego sterownika PLC oraz zarządzającej stanowiskiem aplikacji. Sterownik PLC służy do pomiaru czasu przepływu dla wyznaczonego średniego strumienia objętości w czasie sprawdzania wodomierza, realizuje funkcję sterowania zaworami z napędem pneumatycznym i sterowaniem elektrycznym odcinającym szereg sprawdzanych wodomierzy tak by pomiar odbywał się w zaprogramowanym wcześniej czasie, sterowaniem urządzeniem przerzutowym (w stanowiskach z ruchomym startem stopem), pomiarem temperatury wody na odcinku pomiarowym, monitorowaniem strat ciśnienia na odcinku pomiarowym oraz odczytem impulsów pomiarowych ze sprawdzanych przyrządów pomiarowych.

Oprogramowanie

Dopełnieniem każdego stanowiska jest autorskie oprogramowanie wspomagające rejestrację zapisek z przeprowadzonej legalizacji i wykonanych ekspertyz. Jest to program do rejestracji zapisek. Dedykowane oprogramowanie służy do generowania na podstawie danych z przeprowadzonego pomiaru protokołu legalizacji lub ekspertyzy sprawdzanego urządzenia pomiarowego (wodomierza, przepływomierza lub przetwornika przepływu) .

Główne cechy programu w wersji 11.1.159

 • regulacja, legalizacja, ekspertyza wodomierzy, wodomierzy sprzężonych, przepływomierzy przepływu
 • praca w trybie ZSS-RSS
 • obsługa funkcji korekty temperatury
 • obsługa identyfikatorów przekroczeń (E1,E2, itp)
 • obsługa przyrządów z zatwierdzeniem typu: RPT, PLT, MID, EWG
 • baza danych regulacyjnych wodomierzy
 • baza kontrahentów zlecających legalizację
 • odczyt wody na stanowisku: objętościowy/wagowy
 • import danych ze stanowiska pomiarowego (czas pomiaru,pomiar temperatury odcinka pomiarowego, ciśnienie zasilania), w pełni automatyczny proces legalizacji
 • przystosowany do sprawdzania wodą zimną i gorącą
 • raport dzienny legalizacji, regulacji i ekspertyzy
 • rozliczenia z UM, zestawienia o wysokości opłaty
 • możliwość zapisu dokumentów do pliku pdf, wysyłka mailem, eksport do pliku csv
 • zintegrowany menedżer kopii bezpieczeństwa
 • wielopoziomowy system zabezpieczeń
 • spełnia najnowsze wytyczne GUM

Strony WWW, hosting

Strona internetowa jest dziś niezbędnym elementem kreacji firmy i jednym z podstawowych kanałów komunikacji z klientem.

Zajmujemy się tworzeniem funkcjonalnych oraz atrakcyjnych pod względem wizualnym witryn www dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Projektując strony internetowe, działamy szybko, tanio i profesjonalnie. Budujemy strony bazujące na najpopularniejszym i najbardziej wszechstronnym systemie zarządzania treścią CMS – czyli tzw. strona na WordPress. Przy projektowaniu i realizacji witryn szczególny nacisk kładziemy na:

mobilność, nasze strony są responsywne (RWD), gwarantując poprawne działanie zarówno na tabletach, jak i na monitorach wysokiej rozdzielczości,
indywidualność, witryny tworzymy zgodnie z preferencjami i zaleceniami klientów,
funkcjonalność, projektowane strony posiadają rozbudowaną strukturę, a co więcej, zawsze można je dodatkowo rozszerzać o nowe moduły i łączyć z już istniejącymi.

Idealna strona? Jak ma wyglądać?

Chcąc wyróżnić Twoją stronę internetową na tle konkurencji, stosujemy najnowsze technologie i tworzymy strony dostosowane do najnowszych standardów projektowania.
strona powinna mieć czystą i intuicyjną nawigację
grafika powinna być estetyczna, lekka, przyjazna, zapadająca w pamięci
kolorystyka zgodna z kolorami firmy
w miarę często aktualizowana

Co to jest hosting? Jest to udostępnienie powierzchni na serwerze pod stronę internetową lub pocztę e-mail, tak aby usługa była dostępna pod wybraną domeną internetową. Oprócz serwerów WWW prowadzimy także rejestrację/sprzedaż domen internetowych. Co to jest domena? Domena to adres, pod którym znajduje się strona internetowa np. milsoft.pl Wszystkie domeny standardowo sprzedawane są z certyfikatem SSL.

Responsywność

Projektujemy strony responsywne (RWD) dopasowane do wszystkich rozdzielczości. Prezentujące się idealnie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Optymalizujemy kod, strukturę i grafiki tak, by strona internetowa mogła pojawiać się jak najwyżej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google.

Dlaczego WordPress..

Platforma WordPress stała się znakomitym narzędziem do projektowania i budowy stron internetowych z uwagi na swoje liczne, zaawansowane funkcjonalności. Liczba motywów i szablonów stron www na tego rodzaju platformę liczona jest w milionach podobnie duży wybór mamy, jeśli chodzi o moduły, wtyczki i rozszerzenia do umieszczenia na swojej stronie – zarówno te bezpłatne, jak i komercyjne. WordPress to prawdziwy gigant na rynku internetowym – co miesiąc w sieci pojawia się blisko 40 milionów zapytań o platformę, co pozwala jej dystansować inne bezpłatne systemy do zarządzania treścią CMS jak Joomla! czy Drupal. Obecnie ponad 30% całych zasobów internetu jest oparte na o WordPress. Jednocześnie jest to system intuicyjny i bezpieczny, który nieustannie się rozwija.

Hosting, domena

Co to jest hosting?

Jest to udostępnienie powierzchni na serwerze pod stronę internetową lub pocztę e-mail, tak aby usługa była dostępna pod wybraną domeną internetową. Oprócz serwerów WWW prowadzimy także rejestrację/sprzedaż domen internetowych.

Co to jest domena?

Domena to adres, pod którym znajduje się strona internetowa np. milsoft.pl Wszystkie domeny standardowo sprzedawane są z certyfikatem SSL.

Serwis

Posiadamy doświadczenie i wiedzę, jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować usterkę lub uszkodzenie.

Milsoft to profesjonalny serwis laptopów, komputerów. Oferujemy naprawę oraz serwis, zachowując wszelkie standardy wymagane podczas naprawy komputerów. Posiadamy doświadczenie i wiedzę, jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować usterkę lub uszkodzenie.

Sprawimy, że Twój komputer zacznie działać jak nowy!

System operacyjny – co jakiś czas należy wykonać czyszczenie systemu operacyjnego z pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, wizytach na stronach internetowych, dodatkach itp. Co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, a bezpłatne aplikacje dostępne w sieci nie zawsze spełniają swoje zadanie, często nawet zamiast poprawić szybkość i jakość pracy na komputerze – pogarszają lub instalują dodatkowe niepotrzebne oprogramowanie. Kolejną ważną sprawą jest aktualizacja systemu, przeprowadzona we właściwy sposób, z aktualizacją sterowników sprzętowych i urządzeń peryferyjnych.

Konfiguracja urządzeń

System Windows znów się zawiesił? Na szczęście nie musisz się tym martwić – zajmujemy się instalowaniem i naprawianiem systemów operacyjnych. Proponujemy też profesjonalną reinstalację oprogramowania. Oprócz tego podejmujemy się konfiguracji i optymalizacji systemów operacyjnych. Ponadto możesz być pewny, że zaproponujemy Ci najlepszy program antywirusowy, potrzebne sterowniki oraz inne pożyteczne oprogramowania. Podpowiemy Ci, co warto wybrać i jak tego używać, by Windows nie odmawiał posłuszeństwa.

Antywirus

Ilość ataków na nasze komputery wzrasta lawinowo z roku na rok. Posiadanie właściwego dla naszego systemu operacyjnego (i podzespołów komputera) antywirusa staje się niezbędne. Aczkolwiek samo “posiadanie” niewiele daje, antywirus (+firewall) musi być na bieżąco aktualizowany i należycie skonfigurowany – bez tego jest tylko kolejną aplikacją zużywającą zasoby komputera.

Nasze wybrane usługi

 • naprawa matrycy i podświetlania
 • wymiana gniazd: zasilania, usb, lan, vga, audio i innych
 • wymiana dysku
 • naprawa zasilacza
 • naprawa układu ładowania
 • naprawa układu chłodzenia
 • naprawa i wymiana taśm łączących płytę główną z matrycą
 • wymiana, czyszczenie klawiatury
 • instalacja systemu operacyjnego
 • aktualizacja BIOS

To tylko niektóre z usług, które świadczymy, ich ogrom jest taki, że trudno tu wszystkie wymienić. Masz problem ze sprzętem? Komputer nie chce się włączyć? A może po prostu chcesz porozmawiać bo kompletnie nie wiesz co się dzieje ze sprzętem? Nie wahaj się! Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Outsourcing

Zacznijmy od tego – czym właściwie jest outsourcing informatyczny?

Nazwa outsourcing pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem od trzech słów: outside-resource-using. Oznacza ona korzystanie z zewnętrznych źródeł. Outsourcing polega na przekazywaniu zadań, funkcji, projektów i procesów do realizacji firmie zewnętrznej.

Co to jest outsourcing? Definicja…
Zacznijmy od tego – czym właściwie jest outsourcing informatyczny? Na czym polega podobna działalność? IT to skrót określający technologię informacyjną. Usługi IT oznaczają więc realizację szerokiego zakresu działań powiązanych między innymi z urządzeniami komputerowymi, wykorzystywanymi w pracy z programami i aplikacjami czy witrynami www. Outsourcing z kolei to pojęcie oznaczające powierzenie konkretnych obowiązków specjalistom/firmom zewnętrznym.

Czy warto? Jakie są korzyści?

Co sprawia, że outsourcing usług IT jest dzisiaj tak często wykorzystywany? Naturalnie, duże znaczenie ma po prostu wygoda – firmy mogą korzystać z usług świetnie przygotowanych specjalistów, którzy z racji tego, że skupiają się głównie na zagadnieniach powiązanych z IT, posiadają często ogromne doświadczenie. Ponadto, klienci mają możliwość określić budżet oraz zakres usług, jakie ich interesują, co pozwala na szybkie ustalenie zadowalającej formy współpracy. Korzyści outsourcingu IT są więc bardzo duże, klienci natomiast czują, że znajdują się pod opieką profesjonalistów.

…hmm a konkretnie jakie korzyści?

Zyski finansowe, gdyż usługa ta jest tańsza niż zatrudnienie informatyka na pełen etat,
większe możliwości uzyskania pomocy ze względu na dostęp do wielu kompetentnych specjalistów, posiadających umiejętności w różnych dziedzinach obsługi systemów komputerowych.

Co oferujemy …

 • serwery plików
 • serwery wydruku
 • serwery Active Directory
 • serwery WWW oparte o IIS
 • serwery baz danych MS SQL
 • serwery danych Topspeed ODBC
 • budowa i konfiguracja sieci
 • instalacja okablowania i elementów pasywnych (UPS, szafy na urządzenia, gniazda sieciowe, pathpanele)
 • konfiguracja urządzeń sieciowych (router, firewall switch )
 • konfiguracja sieci LAN, WLAN
 • konfiguracja serwerów i wdrożenie usług sieciowych (firewall, WWW, email, FTP)
 • integracja sieci LAN z infrastrukturą innych sieci (VPN)
 • zabezpieczanie danych przed utratą (kopia zapasowa)
 • rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem (zdalne oraz lokalne wsparcie przy problemach z instalacją oraz obsługą programów)
 • utrzymywanie sprzętu komputerowego (serwis sprzętu)
 • szybką reakcję na awarie i usterki z ustalonym czasem reakcji na zgłoszenia
 • instalację nowych komputerów w firmie
 • usuwanie wirusów, reinstalacja systemu operacyjnego
 • software i hardware

LAN, WAN, WiFi

Wykonujemy projekty i wdrożenia małych sieci, jak również dużych opartych na światłowodach.

Co to jest sieć?  Definicja…
Sieci to integralna część systemów IT w każdej firmie. Aby w pełni wykorzystać możliwości komputerów, łączy się je w sieć lokalną. Pozwala to na wzrost produktywności przez wymianę informacji, współdzielenie funkcji i zasobów.

Wachlarz stosowanych urządzeń pozwala nam na tworzenie profesjonalnych i stabilnych sieci na “każdą kieszeń”. Nasze rozwiązania obejmują sieci bezprzewodowe, LAN, WAN, WLAN i zapory ogniowe.

Sieć to nie tylko kable…
To również urządzenia i użytkownicy. Zleć nam opiekę nad swoją siecią. Sieć komputerowa jest logicznym szkieletem działania większości firm. Nie ryzykuj, zatrudnij profesjonalistę.

Dlaczego warto korzystać z opieki w zakresie sieci?
specjalistyczna dziedzina wiedzy informatycznej lub wykształcenie specjalisty z tego zakresu są kosztowne i dla większości firm nieopłacalne.
my rozwiązujemy problemy szybko i sprawnie. Korzystamy przy tym z bogatego doświadczenia i bazy wiedzy, którą wypracowaliśmy w ciągu lat pracy z rozwiązaniami sieciowymi.
gwarantujemy bezpieczeństwo – zaufanie jest dla nas sprawą absolutnie pierwszorzędną.
…pewny i sprawdzony sprzęt

wykorzystujemy sprzęt renomowanych firm (Mikrotik, HP, Cisco, Ubiquiti) dedykowany do rozwiązań biznesowych
pracujemy tylko na licencjonowanych wersjach oprogramowania

Tylko sprawdzony i najlepszy sprzęt:

 

Co oferujemy

Administracja serwerami Windows

 • serwery plików
 • serwery wydruku
 • serwery Active Directory
 • serwery WWW oparte o IIS
 • serwery baz danych MS SQL
 • serwery danych Topspeed ODBC
 • budowa i konfiguracja sieci
 • instalacja okablowania i elementów pasywnych (UPS, szafy na urządzenia, gniazda sieciowe, pathpanele)
 • konfiguracja urządzeń sieciowych (router, firewall switch )
 • konfiguracja sieci LAN, WLAN
 • konfiguracja serwerów i wdrożenie usług sieciowych (firewall, WWW, email, FTP)
 • integracja sieci LAN z infrastrukturą innych sieci (VPN)
 • opieka informatyczna

Sieci WLAN

Sieci bezprzewodowe są bardzo ważnym elementem komunikacji w firmie. Projektowaliśmy WLAN chyba we wszystkich możliwych miejscach.

WLAN w biurze

Projektujemy i budujemy profesjonalne sieci w obiektach biurowych.

 • sieci tego typu wymagają wysokich parametrów transmisji.
  sieci muszą być przygotowane na obsługę dużej gęstości użytkowników.
  sieci wymagają zaawansowanych mechanizmów dla potrzeb obsługi użytkowników typu “guest”.
  Sieci bezprzewodowe w wielu firmach zastępują klasyczne rozwiązania z okablowaniem. Jest to podyktowane wygodą i mobilnością użytkowników. Jednocześnie jednak takie sieci wymagają profesjonalnej konfiguracji w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji w zakresie efektywności działania.

… i WLAN w magazynie?

Projektujemy i budujemy profesjonalne sieci w obiektach przemysłowych.

Sieci tego typu wymagają zazwyczaj niższych przepustowości transmisji niż sieci biurowe.
Kluczowe jest dobre rozplanowanie rozmieszczenia punktów dostępowych.
Możliwe są zakłócenia pochodzące od maszyn i urządzeń produkcyjnych.

Opieka

Sieć to nie tylko kable…
To również urządzenia i użytkownicy. Zleć nam opiekę nad swoją siecią. Nie ryzykuj, zatrudnij profesjonalistę.

Dlaczego warto korzystać z opieki w zakresie sieci?
specjalistyczna dziedzina wiedzy informatycznej lub wykształcenie specjalisty z tego zakresu są kosztowne i dla większości firm nieopłacalne.
my rozwiązujemy problemy szybko i sprawnie. Korzystamy przy tym z bogatego doświadczenia i bazy wiedzy, którą wypracowaliśmy w ciągu lat pracy z rozwiązaniami sieciowymi.
gwarantujemy bezpieczeństwo – zaufanie jest dla nas sprawą absolutnie pierwszorzędną.

REKOMENDACJE

Masz projekt?

Zadzwoń

Omówmy szczegóły!

502 308 801